POST DISPONIBIL
Consultant Financiar Asigurari
COMPANIE:  Grave Romania Asigurare SA ORAS:  Bucuresti,
TIPUL OFERTEI DOMENII
Full time Asigurari / Intermedieri financiare, Banci,
SALARIU OFERIT DATA INTRODUCERII
450 € 11 ianuarie 2010
Grawe Romania si-a inceput activitatea in octombrie 2000, vizand domeniul asigurarilor de viata, sanatate, accident, credit, deces, precum si asigurari de locuinte. Detinand 99,98 % din pachetul de actiuni, grupul Grawe este actionarul majoritar al companiei romanesti.

Ne conducem dupa urmatorul motto: "Asigurarea de partea TA" , iar strategia noastra este sa punem in permanenta clientul pe primul loc, si sa oferim cele mai bune produse si servicii in orice moment.

Descrierea postului
Daca tu crezi ca:

- poti sa dezvolti un portofoliu de clienti prin promovarea inteligenta, corecta a serviciilor financiare oferite de companie
- participi la programele periodice de training, gratuite, organizate de catre compania noastra
- respecti cu strictete politica de vanzari a companiei si regulamentul de ordine interioara
- urmaresti contractele de asigurare aflate in desfasurare
- intocmesti rapoartele de activitate zilnice
Cerintele postului
Esti candidatul ideal daca:

- esti orientat spre rezultate
- ai initiativa
- ai abilitatea de a intelege oamenii si de a le oferi sfaturi si solutii
- esti orientat spre servicii pentru clienti,
- stii sa comunici foarte bine si sa negociezi
- ai mare incredere in tine
- ai impact si influenta, poti sa impresionezi usor
- poti sa stabilesti si sa mentii relatii
- iti urmaresti clar obiectivul propus, esti ambitios si orientat spre rezultate
- ai capacitatea de a intelege oamenii, de a oferi solutii
- ai incredere in fortele proprii si in reusita
- vrei sa ai control in ceea ce priveste timpul tau si independenta ta financiara
asigurari asigurari de viata asigurari locuinte si bunuri asigurari persoane servicii financiare
Toate anunturile postate de compania Grave Romania Asigurare SA