POST DISPONIBIL
Consultant Financiar
COMPANIE:  Grave Romania Asigurare SA ORAS:  Bucuresti,
Full time Asigurari / Intermedieri financiare, Management / Consultanta, Vanzari / Comert,
SALARIU OFERIT DATA INTRODUCERII
450 € 11 ianuarie 2010
Grawe Romania si-a inceput activitatea in octombrie 2000, vizand domeniul asigurarilor de viata, sanatate, accident, credit, deces, precum si asigurari de locuinte. Detinand 99,98 % din pachetul de actiuni, grupul Grawe este actionarul majoritar al companiei romanesti.

Ne conducem dupa urmatorul motto: "Asigurarea de partea TA" , iar strategia noastra este sa punem in permanenta clientul pe primul loc, si sa oferim cele mai bune produse si servicii in orice moment.

Descrierea postului
Ai experienţă în domeniul vânzărilor?
Îţi place să lucrezi independent?
Vino alături de noi!
Împreună construim o echipă de elită, alături de cei mai performanţi specialişti in domeniul financiar.

Şansa este a TA, aplică ACUM pentru a deveni membru al reţelei noastre de vânzări directe şi de a obţine venituri suplimentare în calitate de

Consilier Financiar

De aceea, Compania aşteaptă de la tine …

• să identifici clienţii potenţiali pentru produsele Companiei;
• să realizezi obiectivele de vânzări conform planului individual;
• să depui eforturi constante pentru a lărgi baza de clienţi şi să cauţi, construieşti şi menţii o reţea de relaţii cu clienţi/prospecţi;
• să iei contact zilnic prin telefon şi să vizitezi clienţii potenţiali sau existenţi şi să identifici nevoile financiare actuale/viitoare ale clienţilor;
• să informezi clienţii despre produsele Companiei, conform cursurilor de training şi procedurilor în vigoare, explicând beneficiile şi necesitatile acestor produse;
• să soliciţi/obţii referinţe de la clienţii potenţiali sau existenţi;
• să arăţi o preocupare constantă pentru îmbunătăţirea cunoştinţelor legate de produsele Companiei şi să participi activ la training-urile organizate de Companie;
• să activezi conform standardelor, normelor şi procedurilor Companiei;
• să întocmeşti rapoarte de activitate cu privire la întâlniri, vizite şi contacte.
Cerintele postului
Pentru aceasta trebuie să îndeplineşti următoarele condiţii …

• să ai experienţă în relatia cu oamenii, vânzări directe sau în domeniul financiar-bancar;

şi să cunoşti …

• MS Office la un nivel bun;
• Cunoaşterea limbii engleze ar fi un avantaj pentru tine.

Oferta (bonusuri, beneficii):

Crezi că ai foarte bune abilităţi de comunicare şi vânzare? Eşti un bun negociator? Dacă putem trece în dreptul numelui tău şi atitudinea pro-activă, spiritul întreprinzător şi disponibilitatea la deplasare, atunci, Compania îţi oferă:

• un cadru excepţional pentru dezvoltarea carierei tale profesionale;
• o atmosferă de lucru de performanţă construită de colegii noştrii;
• o remuneraţie în funcţie de efortul depus şi succesul în vânzări;
• sistem de bonusare corelat cu realizarile profesionale, menit sa incurajeze performanta individuala si de echipa;
• program de training gratuit si dezvoltare profesionala

şi nu în ultimul rând oportunitate de promovare pe baza rezultatelor obtinute!
Toate anunturile postate de compania Grave Romania Asigurare SA