POST DISPONIBIL
Consultant financiar
COMPANIE:  Confidential ORAS:  Bucuresti,
Part time Asigurari / Intermedieri financiare, Banci, Management / Consultanta, Vanzari / Comert,
SALARIU OFERIT DATA INTRODUCERII
600 € 9 iunie 2010
Societate Broker pe actiuni, fondata in anul 1970 in Germania, Köln, care activeaza in domeniul financiar-bancar. Compania este prezenta in 14 tari europene , fiind cea mai puternica forta de vanzari independenta din Europa. Piata de investitii si economii private se afla în crestere – în acelasi timp creste însa si nesiguranta cetateanului privat, care îsi pune din ce în ce mai des întrebarea care e modelul optim de finantare pentru diversele sale proiecte, si care e drumul cel mai scurt si cel mai sigur catre acest model. Compararea multiplelor oferte, din punctul de vedere al avantajelor si respectiv al dezavantajelor, punerea în balanta a rezultatului, în raport cu investitia, optimizarea cailor de obtinere a unor subventii de stat, întelegerea nevoilor si elaborarea de strategii: necesitatea crearii unui serviciu atotcuprinzator, individual si competent de consultanta financiara si de investitii este stringenta. Fondarea consultantei financiare a adus pe piata serviciul potrivit la momentul potrivit. În sfârsit, clientul cu discernamânt poate beneficia de competenta în consultanta, iar bransa, cu întreaga ei complexitate, se poate bucura de mai multa transparenta.
Descrierea postului
Societate fondata in anul 1970 in Germania, Koln, care activeaza in domeniul financiar-bancar. Compania este prezenta in 15 tari europene , fiind cea mai puternica forta de vanzari independenta din Europa. Cresterea si dezvoltarea unui portofoliu de clienti prin promovarea programelor financiare oferite de compania noastra: pensii private, investitii financiare, domeniul bancar, imobiliare etc.
-expertiza si formare profesionala in domeniul managementului financiar
-ofertarea de programe financiare pe baza expertizei financiare, de la cele mai mari companii din tara si strainatate din domeniul financiar-bancar.
-posibilitatea de a-si organiza singur programul de munca -posibilitatea deschiderii propriului birou de consultanta in sistem de franciza
Cerintele postului
-Abilitati de comunicare
-Capacitate de autoorganizare
-Spirit de intreprinzator
-Bun negociator si organizator
-Dorinta de a-si dezvolta propria afacere
-Nu este necesara experienta in domeniu
-Abilitati de a conduce un team

Oferta (bonus):

-Oferta Part-Time cu posibilitate de trecere in Full-Time
-Oportunitatea unei cariere de succes in cadrul unei companii europene de mare renume
-Cursuri de specialitate continua, oferite de traineri profesionisti -Concursuri si excursii gratuite

Posibilitati de castig de la pozitie de management de cel putin 2000 Euro
asigurari consultanta financiara germana credite finante vanzari
Toate anunturile postate de compania Confidential