POST DISPONIBIL
INGINER DE VANZARI
COMPANIE:  PIERCE MAYRAND ET ASSOCIES SRL ORAS:  Bucuresti,
Full time Achizitii / Aprovizionare, Constructii / Instalatii, Inginerie, Vanzari / Comert,
SALARIU OFERIT DATA INTRODUCERII
N/A 23 martie 2010
Pierce Mayrand & Associés (www.piercemayrand.com) este o companie specializata in furnizarea de servicii de recrutare si selectie pentru pozitii de middle si top management.
Descrierea postului
Responsabilităţile postului
- Promovarea imaginii, produselor şi soluţiilor oferite clienţilor atribuiţi si celor potentiali
- Crearea şi menţinerea unei bune relaţii între distribuitori şi partenerii companiei
- Urmărirea comenzilor preluate la toate nivelurile
- Utilizarea şi actualizarea bazei de date cu clienţii
- Asigurarea că în procesul de vânzare sunt aplicate şi respectate regulile companiei
- Desfasurarea tuturor acţiunilor necesare în vederea consolidării pe piaţă a reputaţiei companiei.

Cerintele postului
CANDIDATUL IDEAL:

- Studii superioare - Inginerie Electrica de preferat;
- Minimum 1-2 ani experienţa;
- Cursuri de calificare în vânzări, preferabil pentru domeniul instalatii, sisteme si retele electrice;
- Buna cunoaştere a pieţei de produse similare;
- Abilitaţi de comunicare;
- Atitudine pozitiva si persuasiune;
- Discernământ si capacitatea de a rezolva problemele;
- Rezistenta la efort si stres;
- Corectitudine si loialitate fata de firma, flexibilitate;
- Spirit de ordine si disciplina;
- Permis de conducere categoria B;
- Cunoaşterea limbii engleze, preferabil nivel mediu sau avansat.

Beneficii:
- Salariu fix, în funcţie de nivelul de experienţă
- Bonus din vânzări
- Bonus anual (2 transe)
- Traininguri periodice în cadrul grupului si externe
- Telefon mobil şi laptop
- Maşina de serviciu
- Servicii medicale private
- Tichete de masă

Recrutam pentru clientul nostru, specialistul mondial în sistemele pentru instalaţii electrice prin dezvoltarea de soluţii inovative, de la cele mai simple funcţiuni - protecţie, distribuţie, control al electricităţii pană la sisteme integrate în managementul instalaţiilor electrice şi al reţelelor informatice.

Pentru a va inscrie in baza noastra de date, trimiteti-ne CV-ul dumneavoastra la adresa: contact@piercemayrand.com.
Toate anunturile postate de compania PIERCE MAYRAND ET ASSOCIES SRL