POST DISPONIBIL
Au Pair/babysitter in Franta, Anglia
COMPANIE:  KRISS CONSULT ORAS:  Toate orasele, Strainatate,
TIPUL OFERTEI DOMENII
Full time Altele, BabySitter / Menaj / Servicii curatenie,
SALARIU OFERIT DATA INTRODUCERII
N/A 2 aprilie 2010
Agentia Kriss Consult este autorizata de Ministerul Muncii pentru activitatea privind identificarea si ocuparea de locuri de munca in strainatate. Avand parteneriate solide cu agentii si angajatori din tarile europene, oferim servicii de mediere a ocuparii de locuri de munca in strainatate, la cele mai inalte standarde. Agentia a fost infiintata in anul 2007, pentru a veni in sprijinul cetatenilor romani care solicita locuri de munca in strainatate, in conditii identice celor pentru toti cetatenii Uniunii Europene. Va propunem locuri de munca in strainatate, in deplina legalitate si siguranta.
Descrierea postului
Inscrieti-va pentru un sejur de 6-12 luni in familii din Franta sau Anglia prin intermediul Programului Au Pair, perfectionandu-va cunostintele de limba si realizand castiguri banesti, desfasurand activitati de supraveghere si insotire a copiilor la gradinita, la scoala si la joaca.
Destinatiile cele mai frecvente:
Franta - Paris si orasele din apropierea Parisului (Ile-de-France), in nord-vest (Bretagne, Normandie), sud-vest (Poitou-Charentes, Aquitaine).
Anglia - Londra si alte orase din sudul si sud-estul Angliei: Brighton, Canterbury, Dover, Watford, Gloucester, Luton, Slough, Oxford.

Oferta:
Gazduire si masa in familii.
Permis de sedere legala in tara gazda
Asigurare medicala si sociala
Telefon mobil. Acces internet
Abonament pentru transportul in comun
Concediu de odihna platit
Conditii pentru vizitarea obiectivelor istorice si culturale
Asistenta si consiliere pe toata durata programului
Cerintele postului
Aptitudini si placerea de a lucra cu copiii
Cunostinte de limba franceza, engleza sau germana - nivel minim conversational
Studii: minim liceul cu bacalaureat
Varsta maxima 29 ani
Taguri
Toate anunturile postate de compania KRISS CONSULT