POST DISPONIBIL
Asistente medicale si infirmiere in Germania
COMPANIE:  PFA Capusneanu Ioana ORAS:  Toate orasele,
TIPUL OFERTEI DOMENII
Full time Medicina,
SALARIU OFERIT DATA INTRODUCERII
1400 € 1 iunie 2010
Descrierea companiei
prestari servicii
Descrierea postului
In acest moment in Germania e deficit de forta de munca in domeniul medical.
Firma germana de plasare asistente medicale si infirmiere selecteaza personal din acest domeniu.
Pentru o intermediere eficientă sunt necesare copii (clare, de calitate) după originalele actelor tale, traduse în limba germană şi legalizate la notariat, cu semnătura şi ştampila originală a notarului.
Important de stiut:
-se cauta mai mult femei, dar se accepta si barbati
-nu conteaza varsta
-daca ai obtinut diploma pana in 2004, trebuie sa faci dovada ca in ultimii 5 ai lucrat in domeniul medical, daca ai diploma dupa 2004 nu mai trebuie sa faci aceasta dovada
-asigurare medicala: suportata de angajator
-salariul: intre 1200 si 1400 euro net/luna
-ore lucrate pe luna: 170-200
-concediu: 20-24 de zile pe an
-cazare: firma asigura cazare
-perioada de proba este de 6 luni, dupa care contractul se incheie pe perioada nedeterminata
-in Germania, angajatorul te inscrie la inca 1 curs in domeniul medical, pentru care suporta costurile
-de la momentul primirii/analizarii actelor tale, vei primi raspunsul in 2 saptamani
-majoritatea locurilor de munca sunt in case particulare, ingrijire persoane cu sau fara mobilitate redusa, posibilitatea de a lucra intr-un spital fiind redusa pentru moment din cauza cerintelor legate de limba germana si din cauza diferentelor de atributii pe care le presupune sistemul medical romanesc fata de cel german.

FOARTE IMPORTANT:
Daca nu cunosti deloc limba germana, dar indeplinesti celelalte conditii si ai interes pentru aceasta oportunitate, anunta-ma. In functie de localitatea in care te afli si in functie de cate persoane se arata interesate din localitatea ta, vom organiza impreuna cu un profesor din zona ta un curs de 2-3 luni pentru nivelul conversational, de inceput, apoi restul vei invata pe parcurs. De asemenea, ma poti contacta la telefoanele 004915224196537-pana la data de 10 iunie, 0734156020-dupa data de 10 iunie sau email munca_europeana@yahoo.de.

Cerintele postului
Firma de recrutare e interesata în mod deosebit de asistente medicale/asistenţi medicali si infirmiere/i care au cunoştinţe de limbă germană, minimum nivel conversaţional si care au permis de conducere, au absolvit o şcoală postliceală sanitară, au experienţă de muncă în domeniul medical.

Taguri
Toate anunturile postate de compania PFA Capusneanu Ioana