POST DISPONIBIL
FUNDRAISER
COMPANIE:  Asociatia Romana de Interventie in Situatii d ORAS:  Bucuresti,
TIPUL OFERTEI DOMENII
Voluntariat Altele, Vanzari / Comert,
SALARIU OFERIT DATA INTRODUCERII
N/A 7 iulie 2010
Asociaţia Română de Intervenţie în Situaţii de Urgenţă sau ARISU a luat naştere pentru a suplini eforturile serviciilor de urgenţă profesioniste din România în salvarea de vieţi omeneşti, prin toate mijloacele posibile, atât în urgenţele de zi cu zi cât şi în cazul unor dezastre, fie ele de orice natura. Este o organizaţie neguvernamentală, persoană juridică de drept privat, non profit, apolitică şi independentă cu caracter educaţional, social, ştiinţific şi umanitar având ca principale obiective intervenţiile la dezastre, asistenţa medicală de urgenţă, căutarea şi salvarea victimelor şi asistenţa socială a persoanelor nevoiaşe.
Descrierea postului
Descrierea Organizaţiei:

Care vor fi responsabilităţile tale:

•Realizarea portofoliilor de prezentare ale programelor şi campaniilor asociaţiei;
•Propunerea şi gestionarea aplicării strategiilor de marketing pentru proiectele de finanţare;
•Negocierea contractelor şi răspunderea de acordurile încheiate cu sponsorii;
•Stabilirea şi dezvoltarea unei relaţii profesionale cu sponsorii;
•Realizarea unei baze de date cu potenţiali sponsori;
•Reprezentarea într-o manieră profesionistă a intereselor ARISU, în relaţiile cu sponsorii;
•Identificarea şi propunerea de noi oportunităţi de fundrising, precum şi încheierea de parteneriate în acest scop;
•Elaborarea şi dezvoltarea unor strategii pentru atragerea de noi fonduri;

Ce îţi oferim ca beneficii:
•Comision 5-15 % din valoarea sponsorizărilor;
•Oportunitatea de a lucra cu un colectiv tânăr şi dinamic;
•Adeverinţă de practică (pentru masteranzi);
•Program de lucru flexibil;
•Experienţă recunoscută şi certificare în domeniu;
•Participarea în cadrul programelor asociaţiei;
•Oportunitatea de a învăţa lucruri noi;
•Interacţiunea cu specialişti din diverse domenii;
•Posibilitatea de a-ţi expune ideile şi de a le pune în practică;
•Oportunitatea de a participa la cursuri de formare utile în domeniul specific de activitate al asociaţiei.

Cerintele postului
•Student/ Absolvent cu studii universitare profil economic;
•Persuasiune şi capacitate de negociere;
•Orientare spre îndeplinirea obiectivelor;
•Gândire strategică;
•Competenţe manageriale şi de leadership;
•Foarte bune abilităţi de organizare;
•Capacitate de analiză;
•Orientare către luarea rapidă de decizii;
•Abilităţi excelente de comunicare;
•Persoană dinamică, sociabilă, dornică să se implice;
•Cunoaşterea unei limbi de circulaţie internaţională – nivel mediu;
•Experienţa în vânzări, asigurari sau brokeraj - constituie un avantaj;
•Acces la calculator şi Internet.
Toate anunturile postate de compania Asociatia Romana de Interventie in Situatii d