POST DISPONIBIL
DIRECTOR VANZARI
COMPANIE:  MASTER BUSINESS STRATEGY ORAS:  Toate orasele,
Full time Asigurari / Intermedieri financiare, Banci, Finante / Contabilitate, Management / Consultanta,
SALARIU OFERIT DATA INTRODUCERII
N/A 7 octombrie 2010
MASTER BUSINESS STRATEGY este o companie specializata in programe de dezvoltare organizationala, oferind servicii de training, coaching, evaluare organizationala, recrutare, consultanta in accesarea fondurilor structurale, organizarea de evenimente, externalizarea fortei de vanzari.
In concordanta cu propriile credinte organizationale, consideram ca misiunea noastra este de a fi suport si implicit, valoare partenerilor nostri. In demersul nostru profesional dorim sa construim competenta, incredere, respect, elemente necesare pentru o afacere de lunga durata indiferent de contextul economic.
I. Training Pentru orice companie de succes, cifra de afaceri/profitul reprezinta obiectivul esential, prioritatea nr.1. Pe parcursul timpului, training-ul a dobandit statut de necesitate, reprezentand o investitie in oameni, investitie care in final se regaseste in rezultatele financiare ale companiei. Imbunatatirea performantelor angajatilor, cresterea eficientei, o mai buna comunicare, motivatia si spiritul de echipa sunt aspecte care au un rol major in atingerea succesului si obtinerea profitului.
II. Sectorul business a fost si va fi mereu definit prin competitivitate, iar criza financiara la nivel global aduce o presiune in plus. Pentru a putea tine pasul cu progresul si pentru a-si dezvolta valoarea si potentialul, companiile apeleaza la programele de coaching. Coaching-ul reprezinta o sinteza de diferite principii, metode, teorii si tehnici de succes, preluate din psihologie, management, dezvoltare personala si sport de performanta. Scopul principal al coaching-ului il reprezinta implinirea fiecarui individ pe multiple planuri (profesional, financiar, afectiv, spiritual etc.) prin definirea unor obiective concrete si gasirea cailor optime pentru atingerea lor.
III. Evaluarea organizationala reprezinta un instrument important necesar diagnozei organizationale, identificarii disfunctionalitatilor, dar si a solutiilor de eficientizare a activitatii. Evaluarea organizationala vizeaza aspecte precum imaginea companiei, comunicarea atat la nivel intern, cat si extern, gestionarea conflictelor.
IV. Succesul unei companii depinde intr-o foarte mare masura de recrutarea si selectia personalului. Realizate intr-un mod profesionist, ele reprezinta o investitie pentru compania dvs. De aceea, specialistii nostrii au atat resursele, cat si cunostintele necesare pentru a va pune la dispozitie cei mai potriviti candidati.
Scopul nostru este de a obtine rezultate excelente atat pentru angajator, cat si pentru angajat.
V. Consultanta politica. Un om politic trebuie sa se afle in permanenta la inaltimea asteptarilor electoratului sau. De aceeea, fie ca se afla in campanie electorala, fie ca nu, el trebuie sa faca eforturi continue pentru a comunica eficient, pentru a beneficia de o buna vizibilitate, credibilitate si reputatie. Pentru ca toate acestea sa devina o certitudine, va propunem cateva solutii, precum: cursuri de Marketing Politic, Comunicare politica, PR politic; proiectarea unor strategii pentru atragerea fondurilor necesare campaniilor electorale; cercetari de piata/ sondaje de opinie/ monitorizarea activitatii concurentilor politici directi (aparitiile in mass-media); proiectarea unor strategii de atragere de simpatizanti si membrii de partid; activitati de PR; head-hunting de personalitati politice, sustinatori; servicii de Resurse Umane pentru partid; alte servicii de consultanta si instruire pentru membrii de partid (cursuri de leadership, comunicare, body-language, prezentari de impact, team-building, negociere, time-management); managementul situatiilor de criza etc.
VI. In activitatea de consultanta in vederea obtinerii de fonduri structurale includem cercetarea si evaluarea ofertelor, intocmire dosar cerere de finantare, recrutarea si selectia specialistilor necesari in implementarea proiectului, asistenta implementare si post-finantare, precum si asistenta in promovarea proiectului.
VII. Organizarea de evenimente. Imaginea organizatiei conteaza. De aceea, campaniile de relatii publice, comunicarea prin evenimente sunt aspecte ce cantaresc foarte mult. Specialistii nostri va pot pune la dispozitie idei variate si personalizate in vederea organizarii de evenimente gen: seminarii, conferinte, inaugurari de sediu, expozitii, targuri etc. Experienta noastra in domeniu garanteaza organizarea unor evenimente de exceptie, ce se vor ridica cu siguranta la nivelul asteptarilor dvs.
VIII. Externalizarea fortei de vanzari Prin intermediul echipei de specialisti cu experienta in marketing si vanzari, clientii nostri beneficiaza de pachete special create in vederea cresterii semnificative a cifrei vanzarilor si, implicit, a profitului.
Descrierea postului
Atributii generale (acele tipuri de responsabilitati ale postului care traseaza directia postului, obiectivele generale urmarite si rolul avut in department sau organizatie):

Sarcini si taskuri specifice postului (care trebuie indeplinite in munca de zi cu zi a angajatului)
Cerintele postului
• Varsta: intre 26 si 35

• Studii: mentionati tipul si nivelul de studii necesar pt a ocupa aceasta pozitie; eventual cursuri, calificari, dimplome, atestate, alte tipuri de pregatire necesare sau care pot optimiza performanta candidatului
Facultate in domeniul economic este un plus

• Cunostinte operare PC necesare: mentionam programe, sisteme ce trebuie sa cunoasca foarte bine pentru a performa taskurile specifice jobului excelent indeplinirea taskurilor
• Experienta anterioara: min 3 in functie de conducere
Domeniul financiar- bancar
Avantaj : experienta in companiile asigurari sau intermediari

Tipuri de proiecte realizate sau realizari notabile urmarite in profilul candidatului: Proiecte Notabile

• Bune abilitati de comunicare si negociere:
Abilitatea de a initia si sustine relatii sociale si de parteneriat productiv

• Proactivitate, gandire out of box: mentionati gradul de importanta avut si nivelul solicitat, ce tipuri de solutii doriti sa ofere persoana, ce comportament sa aiba in situatii de criza, atitudine generala
• Aspect fizic placut, tinuta si prezenta business:
Motivatia pentru evolutie profesionala:
• Abordare pozitiva, atitudine pozitiva orientata spre rezulta

• Seriozitate si responsabilitate in asumarea sarcinilor si obiectivelor

• Perseverent, dornic de success

• Deprinderi sau know how specific (alte tipuri de trasaturi sau abilitati, nementionate anterior si care sunt necesare sau care pot optimiza rezultatele):
• Comportamentul in echipa: individualist versus team player • Gandire analitica versus gandire sintetica :
Pentru functiile de coordonare si conducere:
- Abilitatea de coordonare a taskurilor proprii (organizare) si a altor membri ai echipei: mentionati nivelul de importanta sau alte elemente relevante

- Nivelul de organizare si time management : -
• Viziunea asupra organizatiei: tipul de cultura organizationala favorizat, ce tipuri de valori are compania si doreste sa regaseasca in oamenii ei, tipul sau stilurile manageriale, climat de lucru:

• Limbi straine: ENGLEZA nivelul cerut (scris, vorbit) EXCELENT, EXCELENT.

• Permis auto: B

Constituie avantaj:
- Experienta in domeniu asigurarilor sau in domeniu adiacent

. Oferta (salariu, bonusuri, beneficii): START 4150 LEI, mai apoi doar commision.(oferim sustinere maxim 6 luni). Masina Tel Laptop

Candidatii interesati pot trimite pana la data de 30.11.2010 un Curriculum vitae insotit de scrisoare de intentie si de fotografie la urmatoarea adresa de e-mail office@mbs-mbs.ro, mentionand postul pentru care candideaza si codul de referinta al acestuia.
Numai candidatii selectati vor fi invitati la un interviu, a carui data va fi stabilita de comun acord cu acestia.
Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidenţialitate.
Compania isi rezerva dreptul de a testa competentele declarate de catre candidati.
Toate anunturile postate de compania MASTER BUSINESS STRATEGY