POST DISPONIBIL
Area Sales Engineer
COMPANIE:  Job Connect ORAS:  Alba Iulia, Brasov, Sibiu,
TIPUL OFERTEI DOMENII
Full time Inginerie, Vanzari / Comert,
SALARIU OFERIT DATA INTRODUCERII
N/A 25 octombrie 2010
JOB Connect este o companie locala de Resurse Umane. In clipa de fata le oferim clientilor nostri un serviciu de recrutare de personal. Obiectivul nostru in recrutare este de a facilita intalnirea dintre angajatorul cu cea mai buna oferta de angajare cu candidatii care raspund cel mai bine nevoii lui de angajare. Pe termen mediu si lung ne extindem paleta de servicii in functie de nevoile clientilor nostri.
Descrierea postului
Despre clientul nostru:
Aparut pe piata internationala in 1960, clientul nostru este o companie germana prezenta in peste 42 de tari, avand un numar de 2000 de angajati in intrega lume.
Clientul nostru este un partener de incredere pentru solutii de tratare a apei si un producator de componente si sisteme pentru manipularea lichidelor chimice.

Responsabilitati:
-responsabil de vanzari in Transilvania si interiorul Lantului Carpatic;
-responsabil de promovarea imaginii companiei;
-prospecteaza piata pentru identificarea potentialilor clienti si actualizeaza baza de date;
-initiaza, mentine si dezvolta excelente relatii comerciale cu clientii;
-realizeaza obiectivele stabilite de catre companie;
-contacteaza potentialii clienti si identifica necesitatile specifice pentru aplicatii;
-raspunde de stabilirea intalnirilor cu clientii;
-realizeaza ofertele tehnico-comerciale si asiguta follow-up;
-raspunde de completarea documentelor necesare unei vanzari;
-asigura suport tehnic la gasirea echipamentului optim, la instalare, punere in functiune, depanare si reparare echipamente;
-raspunde de planificarea activitatii, raportari saptamanale, si lunare catre management;
-invata produsele si caracteristicile tehnice.
Cerintele postului

-domiciliul in Sibiu, Cluj, Alba, Mures sau Brasov!!!
-studii superioare de formare ca inginer chimist;
-experienta in vanzarea de echipemente industriale pentru tratarea apei si a pompelor dozatoare;
-excelent vanzator, orientat spre rezultate;
-cunostinte operare PC (MS Office);
-limba engleza la nivel avansat (cerinta obligatorie);
-cunostintele bune/foarte bune de limba maghiara sau germana constituie avantaj;
-carnet de conducere categoria B (obligatoriu!);
-disponibilitate de a calatori frecvent in tara;
-abilitatea de a invata si de a se perfectiona;

Oferta:
-salariul fix motivant;
-bonusuri pentru atingerea target-ului;
-procent din vanzari;
-masina de serviciu: Toyota Avensis;
-laptop;
-telefon de serviciu;
-training despre companie;
-training despre produse
Taguri
Toate anunturile postate de compania Job Connect