POST DISPONIBIL
EDUCATIOARE CRESA PARTICULARA
COMPANIE:  MICII POZNASI ORAS:  Bucuresti,
TIPUL OFERTEI DOMENII
Full time Educatie / Training / Cultura / Arta,
SALARIU OFERIT DATA INTRODUCERII
N/A 4 ianuarie 2011
Descrierea companiei
CRESA PARTICULARA
Descrierea postului
Responsabilitati:
- Efectuarea procesului educativ-instructiv al copiilor, invatarea unei limbi straine de catre copii (copii peste 2 ani);
- Asigurarea sigurantei copiilor;
- Intelegerea nevoilor copiilor si rezolvarea acestora;
- Sa inteleaga problemele copiilor;
-Comunicare excelenta cu parintii;
- Sa faca echipa foarte buna cu ingrijitoarele si cu ceilalti angajati ai cresei
-Sa fie capabila sa se integreze si sa lucreze intr-o echipa tanara;
- Sa stie cum se se „puna la mintea" copiilor;
- Asigura asimilarea de catre copii si a educatiei igienico-sanitare si a deprinderilor aferente;
- Intreprinde si activitati de ingrijire a copiilor specifice varstei copiilor din grupa alocata (mancare, somn, toaleta)
Cerintele postului
- cunostinte de pedagogie si metodica pentru desfasurarea programului educational (necesar liceu pedagogic/cursuri pedagogice)
- experienta in domeniu de minim 2 ani
- posibilitatea de a preda o activitate optionala
-cunostinte medii limba straina
- experienta practica cu copiii
- buna organizatoare
- rabdare multa, atentie, simt de raspundere, sufletista,inventiva. spirit creativ,calma, ordonata, rezistenta la stres
Taguri
Toate anunturile postate de compania MICII POZNASI