POST DISPONIBIL
Asistenti medicali in Elvetia
COMPANIE:  Arena Jobs ORAS:  Toate orasele,
TIPUL OFERTEI DOMENII
Full time Medicina,
SALARIU OFERIT DATA INTRODUCERII
N/A 14 ianuarie 2011
ArenaJobs.ro este o firma de placement de personal activa in Romania din 2007.
Descrierea postului
ArenaJobs ofera locuri de munca pentru asistenti medicali generalisti pentru cantoanele de limba germana din Elvetia.

Ofertele de munca, in general, sunt in azile de batrani in zone rurale din cantoane de limba germana. Remunerarea lunara – orientativ – este in zona a 4.000/5.000 Franci Elvetieni/luna si se incepe, in general, cu un contract pentru o perioada determinata de 3/6 luni. Deseori azilele de batrani pun la dispozitie o solutie de cazare in apropierea locului de munca si retin costurile chiriei din salariu.

Daca sunteti interesat/a si aveti documentele solicitate, Va rugam sa ne trimiteti cv-ul Dvs.
(laurat.arena@gmail.com - persoana de contact D-ra Laura Turica)
Pentru mai multe informatii, ne puteti suna la tel. 090 602 0221
Inaintea aplicarii, va rugam sa cititi cu atentie termenii si conditiile pe www.arenajobs.ro
Cerintele postului
Conditii de baza pentru a lucra in Elvetia:
- limba germana fluent scris si vorbit
- certificare Goethe niv. min. B2
- recunoasterea diplomei Dvs. din partea Crucii Rosie din Elvetia

Daca nu detineti recunoasterea, va putem asista noi cu procesarea actelor.
Taguri
Toate anunturile postate de compania Arena Jobs