POST DISPONIBIL
IT MANAGER
COMPANIE:  Psihoselect ORAS:  Zalau,
TIPUL OFERTEI DOMENII
Full time IT Hardware, IT Software,
SALARIU OFERIT DATA INTRODUCERII
N/A 31 ianuarie 2011
Psihoselect este compania de consultanţă în resurse umane cu o experienţă de peste 10 ani pe piaţa din România. Asistăm firmele în proiecte de recrutare şi selecţie de personal pentru poziţii de top şi middle management. Pe lângă serviciile de recrutare şi selecţie, clienţii beneficiază şi de proiecte de consultanţă pentru stabilirea grilei salariale şi a structurii optime de personal, precum şi de proiecte de dezvoltare personală şi training.
Descrierea postului
Clientul nostru este o companie producatoare de materiale de constructii.
Atribuţii IT Manager:
 Administrarea retelei informatice (servere, calculatoare, imprimante, alte echipamente IT, email, internet)
 Suport pentru produsele software, hardware (instalare, intretinere, innoire si service)
 Implementare sistem ERP
 Acordarea de consultanta si consiliere tehnica
 Propunerea de masuri si solutii in vederea valorificarii la maximum a capacitatilor informatice
 Testarea si implementare de noi solutii IT pentru imbunatatirea performantelor utilizatorilor sistemului informatic
 Implementează softurile necesare
 Implementează limitele şi drepturile de acces
 Se asigură de protecţia, update-ul şi securitatea datelor, cerute de conducere
 Monitorizare achizitii echipamente, organizare audit informatic, actualizarea procedurilor de lucru intern
 Realizează activitatile de intretinere a echipamentelor din cadrul retelelor pe care le coordoneaza
Cerintele postului
- Studii superioare (de preferat in domeniul informatic sau economic);
- Experienta minim 2 ani in domeniu
- Experienta in implementare ERP
- Cunostinte tehnice in domeniul IT(hardware/software
- Permis conducere categoria B
- Cunostinte lb. engleza nivel avansat
Taguri
Toate anunturile postate de compania Psihoselect