POST DISPONIBIL
HUMAN RESOURCES SPECIALIST
COMPANIE:  Psihoselect ORAS:  Arad,
TIPUL OFERTEI DOMENII
Full time Resurse umane,
SALARIU OFERIT DATA INTRODUCERII
N/A 31 ianuarie 2011
Psihoselect este compania de consultanţă în resurse umane cu o experienţă de peste 10 ani pe piaţa din România. Asistăm firmele în proiecte de recrutare şi selecţie de personal pentru poziţii de top şi middle management. Pe lângă serviciile de recrutare şi selecţie, clienţii beneficiază şi de proiecte de consultanţă pentru stabilirea grilei salariale şi a structurii optime de personal, precum şi de proiecte de dezvoltare personală şi training.
Descrierea postului
Our Client is part of a multinational corporation present on 4 continents, being one of the most important suppliers of the automotive industry.
Responsibilities:

- Participates in the implementation of HR policies in working points of the company all over the world ; - Participates in improving and developing new tools and working HR procedures; - Provides support for the implementation of HR programs and policies; - Participates in recruitment and selection processes.
We offer: - Opportunity for continous career development - The chance to take on responsibility and challenging tasks - Work in a dynamic, performance oriented team
Cerintele postului
Requirements:

- University degree in Economics or Psychology; - Previous experience in Human Resources field - Willing to travel in the country and abroad (50% - 100% of the time work); - Proficiency in computer skills; - English at an advanced level is a must;
- Relocation Timisoara.
Taguri
hr specialist
Toate anunturile postate de compania Psihoselect